MODEL-System.02

Modell.02 - Naturalne drewno z modrzewia

Drzewo modrzewiowe, klejone -   naturalnie

Drzewne warianty
Modell.02 - Naturalne drewno z modrzewia - Drzewo modrzewiowe, klejone - naturalnie

Cechy modelu.02 - naturalne drewno modrzewiowe

Czapeczki pokrywające

Czapki przykrywające są umieszczone na wszystkich powierzchniach czołowych słupów stanu. Woda nie może przenikać z góry - słup stanu jest więc optymalnie chronionyAbdeckkappen werden auf allen Stirnflächen der Standpfosten aufgesetzt. Wasser kann nicht von oben eindringen - der Standpfosten ist also optimal geschützt.

Ochrona drewna

Wszystkie urządzenia do zabawy  sa wykonane z nieprzetworzonego i naturalnego drewna modrzewiowego

Słup stanu z modrzewia  (Klejone spoiwo)

Słupy są wykonane z wodoodpornego drewna modrzewiowego zgodnie z normą DIN EN 1052 i ÖNORM EN 386. Rodzime drewno modrzewiowe jest używane od zawsze w konstruktywnej budowli drewnianej. Wysoki przekrój poprzeczny słupów gwarantuje osobną stabilność i trwałość formy. Kanty są zaokrąglone, gładkie i frezowane.

Ziemne systemy kotwiczenia


Wszystkie nasze urządzenia do zabawy dostarczane są wraz ze odpowiednio rozwiniętym systemem ziemnego kotwiczenia. W wyjątkowych przypadkach można wykorzystać dwupowłokowe płaskie kotwy. Cechuje je szczególnie wysoka stabilność i sztywność skrętna. Okrężne kotwy są zintegrowane kompletnie z słupem. Wykonane z grubej, metalowej, ocynkowanej rury kotwy są tak zamontowane w ziemi, aby nie doszło do niebezpiecznego zranienia. Kotwy metalowe, zabezpieczamy w taki sposób, aby z pewnością te urządzenia służyły przez długie lata. Kotwy umieszczane są w fundamencie z betonu, gwarantujemy, że części z drewna nie mają kontaktu z ziemią.

Trwałe dachy


Odpowiednie konstrukcje dachów, dachy trwałe odporne na warunki atmosferyczne mają na celu ochronę dużych części zestawów wieżowych. Dachy wykonane są z plastiku, metalu lub gont bitumicznych. Wietrzenie lub przepływ wody są więc niemożliwe. Ponadto nowością jest dach z metalu do rotundowych konstrukcji.

Zgodnie z normą EN 1176:2008


Wszystkie nasze urządzenia spełniają normy unijne EN 1176:2008. We współpracy z Austriackim Stowarzyszeniem Monitoringu Technicznego każde urządzenie jest oznaczony certyfikatem. W ten sposób zagwarantowane jest bezpieczeństwo naszych maluchów na placu zabaw.

Wyjście z poślizgu – jeszcze bezpieczniej


Zupełnie nowo zaprojektowane wyjście z poślizgu odpowiada normie EN 1176. Z nowo rozwijanymi poślizgami staje się bezkrytycznie jasne to, że zakres wyjścia tak kształtuje poślizg, że żadne boczne otwory nie powstają pomiędzy postojową podporą i zjeżdżalnią

Poręcze z metalu


Poręcze na mostach ruchomych i mostach wiszących są wykonane z metalu. Okrągłe, ocynkowane i malowane rury pokryte są malowaną proszkowo warstwą, stają się one rozwiniętymi elementami łańcucha wyposażone są tak, aby chronić nawet najmniejsze dłonie dziecka przed urazami. Ponadto, okrągłe rury nie są przeznaczone do "wspinania", a więc odpowiadają w pełni normie.

Ziemne, antypoślizgowe elementy


Wszystkie ziemne elementy wykonane z płyty, powlekane są żywicą fenolową. Są to struktury skubane, także przy deszczu nie ślizgające się i skrajnie pogodowo trwałe. Odporne na warunki atmosferyczne. Wszystkie kanty są dodatkowo lakierowane.

Łańcuchy i śruby


Przy siedziskach huśtawek, ruchomych mostach, wiszących mostach itd. montujemy tylko drobne łańcuchy. Wszystko zgodnie z normą. Łańcuchy są również cynkowane ogniowo.

Figlarne elementy ścian


Za pomocą nowych elementów ściennych udowadniamy, że bezpieczeństwo może być, także kolorowe. Ściany boczne z wesołymi motywami zwierzątek, wykonane są ponadto z wysokiej jakości tworzywa sztucznego-/albo HPL-płyty. Metalowe tyczki - kratowe, kraty ścian są galwanizowane i lakierowane, pokryte warstwą cynkowaną i prochową jak i również ściany z motywami gier, funkcjami takimi jak gra w piłkę, auto z kierownicą albo sklepem. Dlatego każdy osobiście poczuje przyjazną atmosferę.

Uchwyty


Wszystkie uchwyty, poręcze, listwy bezpieczeństwa i metalowe części są wykonane ze stali nierdzewnej, ocynkowanej kąpielowo i malowanej proszkowo

Liny


Wspinaczka sieci składa się z liny Herkulesa, z stali o wysokiej wytrzymałości. Złączki są ocynkowane. Liny są wytrzymałe, odporne na promienie UV i owinięte przez liny polipropylenowe. Połączenia kablowe są wykonane z opatentowanych elementów PP, odporne na wpływy atmosferyczne i chemikalia.

Łożyska i huśtawki


Elementy konstrukcyjne wykonane zgodnie z  DIN 1052 i ÖNORM EN 386 z drewna modrzewiowego klejonego wielowarstwowo, wodoodporne, są wykorzystywane do wychylenia belki huśtawki. Górna belka łączona ze stojakami jest pokryta warstwą malowaną proszkowo, łożyska metalowe są wiązane. Nasze huśtawki są długotrwałe. Mają wysokiej jakości specjalne INA-tulei łożyska i nie wymagają konserwacji.

Nach oben

Poleć innym tę stronę

Click here to tip a friend about this page!